Макета „Свет око нас“

Дана 7. 10. 2019. године нашу школу посетио је Боривоје Вујић који нам је представио макету ,,Свет око нас “.

Правио ју је двадесет година. Прва макета коју је  направио је била кошаркашки терен, а  касније је почео да прави куће, зграде итд. Ову макету су могли да виде и нижи и старији разреди. Након тога, када нам је испричао нешто више о макети, задао нам је и неколико задатака који су наши ученици теже решавали.

На површини од 44 квадратна метра и са више од 5.000 експоната, приказано је мноштво животних ситуација у једном средњеевропском граду и на селу. Постављене су и макете објеката које можете видети у Београду и другим градовима Европе са доста покретних експоната – возовима, трамвајима, метроом, забавним парком, ветрењачама, воденицама…

Као пратећи програм изложене су и две колекције – 1.048 барби лутака i 2.000 малих аутомобила.