Злато и сребро за нашу школу у школској одбојци за дечаке

Општинско такмичење у одбојци за основне школе општине Ковин одржано је 22. 2. 2022. године у Ковину, у спортској  хали Основне школе „Ђура Јакшић“.

Одбојкашка екипа Основне школе „Бора Радић“ из Баваништа освојила је златну медаљу након што су у финалу били бољи од екипе Основне школе „Ђура Филиповић“ из Плочице. (2:0 у сетовима, 25:5 и 25:4).

Два дана након Општинског такмичења одржано је Окружно такмичење, такође, у Ковину. Дечаци су у полуфиналу савладали вршњаке из Ковачице 2:0 у сетовима док су у финалу поражени од састава из Старчева (који су већим делом чинили и састав пионирске екипе Одбојкашког клуба „Борац“ из Старчева).

Састав који је у четвртак освојио сребро изгледао је овако: Милош Симичић, Андреј Николић, Јован Крунић, Страхиња Милановић, Влада Кнежевић, Филип и Лав Трифунов, Никола и Новица Лупшић.

Екипу је предводио наставник Стеван Радуловић.

Честитке ученицима и наставнику!